Corona Virüsü Bir Dünya Savaşı'na Neden Olabilir

Corona Virüsü Bir Dünya Savaşı'na Neden Olabilir


Bu tarz bir virüs nasıl ortaya çıkıyor? Bu virüsler neden tehlikeli bir hal alabiliyor? Bunun üzerinde medyada çıkan yorumların ana kaynağına inmeye çalışarak doğru bilgilendirmeye çalıştık. Coronavirüsü ile ilgili yapılan tenkit ve eleştirilerden yola çıktık sonuçlara ve gelişmelere dayalı olarak bilgi kirliliği içinde size en doğru bilgiyi vermeye çalıştık.  

Bu Virüs’ün Yayılış Hikayesinde Yaygın Görüş:

Avrupa birliğinden bağımsız olarak hareket etmek isteyen İtalya, ABD’nin ekonomik rakibi Çin ve ABD’nin Orta Doğu’daki tüm planlarını alt-üst eden İran Rejimi. ABD’nin karşısındaki bazı devletleri  psikolojik yılgınlığa çekmek, güç kullanmadan diz çöktürmek için böyle bir virüsün üretildiği yaygın görüşler arasında en çarpıcı olanıdır.

 Daha öncesinde kuş, sars, mers adlarında üretilen grip virüslerinin önce aşısı bulunur sonra pazar bulunarak piyasaya sürülürdü. Şimdi ise anlaşılan o ki bu tehlikeli virüs önce piyasaya sürüldü sonra aşısı bulunmaya çalışıldığı iddia edilse de bu doğru değildir. Bu bir salgın hastalıktır aşısı da bulunmuştur, dünyayı yeniden dizayn etmek için bir savaştır.  Öncesinde Çin, İtalya ve İran’a bulaştırıldı.  Hava akımı ile atmosfere karışan bu virüs bir defasında dünyanın tamamına yayıldı. Ayrıca coronavirüsü insandan insana bulaşarak yayılması da ikinci yolla oldu.  Bir metrenin milyarda bir katı büyüklüğünde olan bu virüs, buharlaşarak uçuşan su taneciklerine tutunabiliyor ve rüzgârın etkisiyle hava akımı içinde sürüklenerek uzak yerlere ulaşabiliyor.  Yani kısacası bu durum basit bir grip hastalığı değil  biyolojik bir silah saldırısı olduğu tezini doğrular niteliktedir. Bu nedenle dünya insanlarının başı büyük bir belada olduğunu söyleyebiliriz. Kimisini öldürecek, kimi insanı  sakat bırakacak ve kimisine ise hiç birşey yapmayacak türden bir virüs.  Coronavirüsü bazı insanlarda hastalığa neden olmuyor bu da demek oluyor ki, virüsün genleriyle oynanmıştır. Yani insan genlerine göre hazırlanmış bir virüs olduğu tezini güçlendirmekterir. Bundan dolayı ki bu virüs bazı insanlarda hastalık yapmıyor bazılarında hastalık yaparak yataklara düşürüyor ve bazılarını ise ölüme varacak sonuçlara neden oluyor. Virüsün etkilerine baktığımızda bir çeşit yılan zehirinden üretilmiş olabileceği teorisinin ise delile ihtiyacı vardır. Ama yaygın görüşe göre ise pangolin isminde bir çeşit memeli hayvan ile yarasalardan alınan virüsün genleri labratuar ortamında mutasyona uğratılarak oluşturulmuş bir virüs olduğudur.

40 Mutasyona Uğramış Corona Virüsü Tespit Edildi:

Corona virüsü (Covid-19) alınan örneklerde 40 çeşit mutasyona uğramış corona virüsü teşhis edildi.

12 Aralık tarihinde Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan corona virüsü ile ilgili korkutan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Şu ana kadar 472 binden fazla insanın yakalandığı virüs 21 binin üzerinde insanın ölümüne neden oldu. Dünya Sağlık Örgütü tarafından virüsün merkezi Avrupa ilan edilirken, İzlandalı bilim adamları ülkedeki corona virüsü hastalarından alınan örneklerde dehşete düşüren bir sonuca ulaştı. Bilim insanları, Covid-19 hastalarından alınan örneklerde mutasyona uğramış 40 virüs tespit etti. İşte dünyayı korkutan son dakika haberinin ayrıntıları…

1929 Ekonomik krizden olumsuz etlenmeyen Rusya bu virüsten de şimdilik olumsuz etkilenmemiş gibi görünüyor veya gerçekleri saklıyor olabilir. Yani Coronavirüsü nedeniyle ölen birilerini zatüreden öldü gibi yansıtabilir.

Olay: ABD’nin uluslara coronavirüsü nedeniyle verdiği zararlar, can kayıpları, ekonomik krizler söz konusudur. Şimdi herkes hatta dünya liderleri bile kendi canını korumanın derdinde düşmüştür. Virüs’ün aşısı bulunduktan sonra dünya ülkeleri bu verilen zararların tazminini isteyebilir. Acaba dünya ülkeleri ABD’nin verdiği bu zararları sümen altı ederek gizleyecekler mi yoksa durumu aşikâr ederek tazminini mi isteyecekler onu da zaman gösterecektir. Ama şimdilik; ABD’ye muhtaçlar ve ABD’den bir an önce bu virüsü durduracak aşının bulunması istenmektedir. Bu durum Trump’ı ipe götürecek türden bir olay gibi görünüyor. ABD veya D. Trump bu durumun altanda kalmamak için savaş seçeneğini kullanabilir. Yani bir dünya savaşı çıkarma yoluna girebilir. Bunun için Çin'in bu virüsü kullandığını ileri sürerek savaş açabilir. 

Olayların biraz daha perde arkasına inildiğinde; Trump’ın danışmanlarının Trump’ı yanıltmış olabilir. Taramp’ın arkasındaki güçler -derin devleti elinde tutanlar- dünya savaşının çıkmasını çoktan planlamış ve hazırlıklarını yapmışlardır. Tramp’ı öyle bir noktaya getiriyorlar ki; Trump ya bu suçlamaları kabul ederek devlet olarak dünyaya verdiği zararı tazmin edecek ve ardından darağacına gitmeyi göze alacak. Ya da bir dünya savaşı çıkararak olaydan sıyrılmaya çalışacak. Bunu da zaman gösterecek.

Ünlü bir düşünür; “Düşmanın için yaktığın ateş seni de yakacak kadar büyük olmasın,” Sözü aklıma geldi.  ABD'nin, Ortadoğu ve dünya egemenliğini eline geçirmek, kızdığı ülkeleri yakmak için ürettiği coronavirüsünün, kendisini de yakabilecek boyuta taşındığı cinsten bir gelişme yaşamaktayız.

 

 

Google+ WhatsApp