Uçuş Keyfi; Dinozorlar Ülkesine Gitmek İstiyorum

Uçuş Keyfi; Dinozorlar Ülkesine Gitmek İstiyorum

Küçük bir kız çocuğunun dinozorlar üzerine sorduğu soruları cevaplandırmak ve hayal dünyasını geliştirerek araştırma yeteneği oluşturmak için bu video çekimi yapılmıştır. Amaç uçuş keyfini ve uçuş anında yeryüzünün nasıl görüldüğünü, bulutların üzerinde süzülmenin ne kadar zevkli olduğunu.................

Vedat Akbulak Dinozorlar Ülkesinde

Vedat Akbulak Dinozorlar Ülkesinde

Küçük bir kız çocuğunun dinozorlar ülkesine gitmek için istekte bulunulunca böyle bir film yapılması uygun görülmüştür. Burada amaç izleyicilere hem uçuş keyfi yaşatmak hem de dinozorlar hakkında ilgi uyandırmaktır.

İlahi-Arapça

İlahi-Arapça

Araplar öğle bir vahşet işlediler ki Peygamberimizden sonra kıyamete kadar bu vahşet unutulmayacak. Nemrut kavmi Hz. İbrahim (a.s)'ı yakmak için 10 yıl boyunca odun topladılar ve sonrasında ateşe verdiler. Nemrut Hz. İbrahim (a.s)' dedi ki senin için öğle bir şey yapacağım ki bu asla unutulmayacak. Evet dediği gibi de oldu. Nemrut lanetle anılarak unutulmazların arasına girdi. Hz. İbrahim de insanların kalbinde yer edinmiş ta günümüze kadar. Hz. Peygamberimiz de işte o yüce insanın soyundandır. Ümeyye Arapları da Peygamberimize yapamadıklarını onun torunlarından hınçlarını almaya çalıştılar. Ama sonuçta tutuşturdukları katliam ateşi kendilerinin yok olmasına neden oldu.

Biz Türkleriz

Biz Türkleriz

Çinlilerin MÖ 214 yılında Hun akınlarını önlemek için Çin Seddi'ni yaptığı iddiasını kabul etmeyen bazı tarihçiler Çin Seddi'nin ticaret amacıyla yapıldığını ileri sürmüşlerdir. Çin Seddi'nin boyu 9 metre ve kuleler ise 12 Metredir. Çin Seddi Çin’in doğusundaki Sarı Deniz kıyılarından balayış Orta Asya içlerine kadar doğu-batı doğrultusunda 2400 km boyunca uzanan bir duvardır. Çinli bir tarihçi “Çin Seddi’nin inşasında binlerce esir, köle ve sürgünün çalıştırıldığını ve bunlarının çoğunluğunun ağır çalışma baskısı altında hayatını kaybettiğini yazmıştır.