Belgesel: Askeri Darbe Girişimi -2. BÖLÜM

Belgesel: Askeri Darbe Girişimi -2. BÖLÜM

Türk Milleti dış ve iç bölücü terör eylemleri karşısında tek yumruk oldu. Türkiye'de yaşayan herkes vatan ve milleti için devletin yanında yer aldı.

15 Temmuz Askeri Darbe Girişimi Belgeseli -BCAL-Adnan Hkan

15 Temmuz Askeri Darbe Girişimi Belgeseli -BCAL-Adnan Hkan

15 Temmuz 2016'da Türk Silahlı Kuvvetleri içinde gizliden çöreklenmiş Fettullahcı Terör Örgütü ABD'nin kışkırtması sonucunda Türkiye devletini ele geçirmek için harekete geçmiş ve Türk Milleti’ne karşı bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Darbe Sırasında; TBMM, Türk İstihbaratı ve bazı önemli stratejik yerleri havadan Türk savaş jetleri ile bombalanarak önemli noktalar ele geçirilmeye çalışılmıştır. Darbe sırasında Cumhur Başkanı Sayın Receb Tayyip ERDOĞAN'ı ve Başbakan Binali YILDIRIM ile halkın seçtiği milletin temsilcileri milletvekillerini öldürmek istemişlerdir. Darbe sırasında Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın kesin olarak yerini bilmiyorlardı. Çünkü darbenin planlamasında bir değişiklik yapılarak 1 hafta öne alınmıştır. Bu arada Cumhurbaşkanı cep telefonu ile bağlantı kurduğu bazı televizyon kanalları aracılığı ile halkın sokaklara çıkmasını istemiştir. Tivi kanallarından bunu duyan tüm sağduyulu vatandaşlar yollara akın ederek darbecilere karşı direnişe geçmişlerdir. Halk darbecilerin kurşunlarına ve tanklarına karşı göğüslerini ve canlarını siper etmişlerdir. Darbe sırasında; ordu içinden bazı general ve subaylar, polislerin büyük kısmı, başbakanlığa bağlı özel hareket timleri ve halk birlikte bu darbecilere karşı omuz omuza birlikte hareket ederek darbecileri etkisiz hale getirmişlerdir. Sonuçta milyonlarca halk ani anda yollara dökülmüş Başbakan ve Cumhurbaşkanını tutuklanmak üzere harekete geçen cuntacıları engellemişlerdir. Bu olaylar sonrasında 250 civarında şehit, 1500'ün üzerinde ise yaralanma olmuştur. Darbe sonrası yönetimi tekrar ele alan hükümet, devlet kademesindeki tüm kurumlarda yeniden yapılanmaya gidilmiştir.

Türklerde Ekonomik Hayat

Türklerde Ekonomik Hayat

Türklerde Ekonomik Hayat; İlk Türkler, Türk-İslam Devletleri ve Osmanlılarda Vergi özet bir şekilde Tarih öğretmeni Vedat AKBULAK tarafından anlatılmaktadır.