Soma Facisı Ülkemizi Yasa Boğdu

Soma Facisı Ülkemizi Yasa Boğdu

Soma’daki maden faciasında arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Kazanın ardından yüzlerce işçi halen mahsur kalmış durumda. Yangın halen devam ettiği ve karbonmonoksit gazı arttığı için çoğu galeriye ulaşmak neredeyse imkansız durumdadır.

Hz. Peygamberimiz buyruyor ki; ""İbadetler, yetmiş kısımdır ve onarın en üstünü helal rızık peşinde koşmaktır." 

"İnsana musibet ulaştığında "Biz Allah'tan geldik ve yine O'na döneceğiz" desin. Allah'ım bu musibetten dolayı geri bıraktıklarımın ecrine sen kendin halef ol. Musibetlerin ecri ve geride kalanların hayrı sadece Allah katındadır."
 


                                       Hz. Muhammed (s.a.a)


İnsanın asli vazifelerinden biri helal kazanmak ve kazancını helal yolda harcamaktır. Helal rızık peşinde koşarken hayatını kaybedenin hiç şüphesiz manevi bir mertebesi vardır. Tek gayesi alınterinin karşılığı olan bir lokma helal ekmeği ailesine yedirmek olan 232 vatandaşımızın Soma'da yaşanan acı olay sonucu hayatını kaybetmesi ülkemizi derinden yaralamış, büyük bir hüzne boğmuştur.
Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyor, kardeşlerimizin kederli ailelerine sabırlar temenni ediyoruz.
Fakat şunu da unutmamamız gerekir ki; çoğu zaman insanların başına gelen musibetler; sorumsuz ve gerekli tedbiri almayanlar sebebiyle gerçekleşmektedir. Eğer gerekli tedbirler alınmış olsaydı belki de bu kadar büyük bir facia yaşanmamış olacaktı. Umulur ki bu facianın müsebbiplerini bir an evvel adalet karşısına çıkarılarak gelecekte daha büyük musibetleri yaşamamız için gerekli tedbirler alınır.
Yücel Allah, ülkemizi her türlü bela ve musibetten korusun ve bir daha kimseye böyle acılar göstermesin.

Bu felaket nedeniyle tüm ülkemiz halkımızı derinden üzerek yasa boğmuştur. Ölenleri rahmetle anıyor yakınlarına ise sabır.
 
 

Google+ WhatsApp